AC Cobra Series 4 Electric je legenda v moderním pojetí

Znovuzrození legendární značky pokračuje opravdu ve velkém stylu. Elektrifikace se totiž dočkal model, kterému výrobce říká AC Cobra Series 4 Electric. Vůz inspirovaný svým předchůdcem se spalovacím motorem vypadá, jakoby se u něj snad zastavil čas. Typické křivky karoserie nás vrací o spoustu let zpátky, kdy tenhle mazlík byl považován za horkou novinku. Staré dobré časy se opakují a my můžeme říct, že se zas a znova novinkou opravdu stává!

AC Cobra Series 4 vás vrátí v čase

Horká novinka je inspirována modelem AC Cobra 378 Superblower MkIV, což je vůz, který odstartoval znovuzrození automobilky. Největší odlišností mezi těmito modely je ovšem druh pohonu, který využívají. Zatímco benzinový bratříček má motor V8 o objemu 6,2 litru, tak modernější Cobra Series 4 frčí čistě na elektřinu. A my voláme hurá, protože je na světě další supersport, který jezdí bez emisí.

AC Cobra Series 4 karoserie
Karoserie, zdroj: accars.eu

Jak je na tom s výkonem?

Model byl od základu vyvíjen s technickým partnerem Falcon Electric, kteří se soustředí výhradně na vývoj vozů s elektrickým pohonem. Výsledné auto na baterky má pod kapotou 624 koní s maximálním točivým momentem 995 Nm. Díky tomu se dostane z 0 na 100 km/h za krásných 3,8 sekundy. O dojezd se stará baterie velká 54 kWh a údajně by vůz měl ujet kolem 321 kilometrů, přičemž samotná AC Cobra Series 4 váží 1190 kilogramů.

Objednávky začínají už nyní a pro pořízení si budete muset připravit pořádný balík, protože tenhle mazlík není z levného kraje. AC Cars oznámilo cenu 168 000 liber, což je v přepočtu na dnešní kurz brutálních 4 846 000 Kč. První kusy se dostanou majitelům do rukou kolem léta 2021.

Cena

4 846 000 Kč

Výkon

624 koní (465 kW)

Točivý moment

995 Nm

Zrychlení 0-100 km/h

3,8 sekundy

Kapacita baterie

54 kWh