Addmotor M-340 je silná tříkolka pro dospělé

Společnost Addmotor je s námi už skoro dekádu a za tu dobu jsme ji mohli vidět brázdit silnice nejrůznějšími přibližovadly. Jejich nejnovější počin Addmotor M-340 je poměrně silná tříkolka pro dospělé, kteří chtějí jezdit po městě zeleně nebo se jen tak vyblbnout. Design spadá do kategorie fat-tire, takže můžeme předpokládat, že takovému zařízení nebude dělat problém vystoupat nějaký kopec nebo trochu složitější terén.

Addmotor M-340 přichází ve slušné výbavě

Novinka se může pyšnit silným 750W elektromotorem, který je umístěný v předním kole a odhadujeme, že s takovým výkonem nebude problém tříkolku rozpohybovat. V zadní části na nás čeká velká 20ti palcová dvojice kol, která jsou obuta do opravdu tlustých pneumatik. Až z nich jde respekt. Prostor mezi koly výrobce elegantně využil tím, že přidal 48L košík. A to už na běžný nákup určitě stačí.

Výběr dostupných barev
Výběr dostupných barev

Jak je na tom baterie?

Poloha pro sezení je příjemná a přirozená. Samozřejmostí je pohodlný sedák a podpěra zad. Jako velkou výhodu vidíme prostor na nohy, který můžete využít v případě, že nechcete pomoci elektromotoru šlapáním. Pod zadkem řidiče se nachází baterie o kapacitě 768Wh (48V, 16Ah), která zajišťuje avizovaný dojezd 80 kilometrů při nejméně náročném módu. Reálný dojezd tedy odhadujeme na nějakých 50 kilometrů normální jízdy s rekuperací. Maximální rychlost je 32 km/h.

Nejvyšší naložení tříkolky je 158 kg a vejdou se na ni jezdci s výškou od 157 do 193 centimetrů. Jediná věc, kterou zatím neznáme, je cena. Pokud bychom se však podívali na konkurenci (Pedego atp.), cenovka se bude pohybovat okolo 3000 USD. Distribuce do ČR je momentálně neznáma a pravděpodobně se ji ani nedočkáme. I tak se ale může stát, že si ji nějaký nadšenec ze zahraničí doveze a tomu můžeme jedině tleskat.

Výkon

750 W

Maximální rychlost

32 km/h

Točivý moment

80 Nm

Dojezd

80 km

Kapacita baterie

768 W

Nákladový prostor

48 litrů