Připravovaný Cybertruck nepotřebuje žádnou fólii, stačí teplo

Pokud nejste zrovna ve světě elektromobilů noví, tak víte, že připravovaný Cybertruck už pomalu klepe na dveře. Elektrický pickup se vyznačuje velmi ostrými hranami, které doplňuje neobarvený povrch karoserie. Aby ovšem tato kombinace nebyla dostatečně “cool”, tak Elon Musk potvrdil, že si zákazníci budou moct pořídit jakoukoliv barevnou fólii. Vtipná pointa je ale ovšem v tom, že Cybertruck vlastně ani žádnou fólii pro změnu barvy nepotřebuje.

Připravovaný Cybertruck s popouštěnou ocelí

Jediné, co potřebuje k obarvení karoserie je teplo. A to opravdu hodně tepla.

Barvy popouštěné oceli
Barvy popouštěné oceli

Jak si mnozí z nás pamatují ještě ze základní školy, tak během popouštění oceli a dostatečnému teplu dokážeme měnit barvu. V závislosti na výšce teploty jsme schopni dosáhnout hned několika barev. Od jasné stříbrné, žluté, tak po modrou. Samotný Elon Musk na Twitteru odpověděl fanouškovi, že by se mu taková možnost v nabídce líbila a určitě by si vybral modrou.

Nedávno jsme taky mohli vidět připravovaný Cybertruck na renderech dalšího fanouška na Twitteru, který se jej pokusil nasimulovat v barvách popouštěné oceli. Upřímně musíme říct, že to nevypadá vůbec zle. Unikátní barvy dodaly Tesle zase trochu jiný nádech, zároveň ceníme originalitu. Akorát nám teda ukažte tak zapáleného člověka, který by dobrovolně svůj pickup takto znehodnotil. Na druhou stranu si myslíme, že jich uvidíme na YouTube poměrně dost.

Rendery Cybertrucku
Rendery Cybertrucku

Tesla moc barev nenabízí

Když to vezmeme trochu víc ze široka, tak bychom rádi podobné barvy v nabídce Tesly v budoucnu uvítali. V současné době lze vybírat z velmi omezené nabídky – bílá, černá, modrá, šedá a červená. Luxusní automobilky se už léta předhání, který z gigantů přijde s lepším odstínem. Jeden rok to je BMW, další rok přímý konkurent. A takto se to střídá dokola. Je pomalu načase, aby se do tohoto segmentu přidala i Tesla, jelikož také právem patří mezi luxusní výrobce. Věříme, že by americká automobilka dokázala přinést něco nového, neotřelého. Ale až čas nám ukáže, zda jsme to odhadli správně.