Elektrická Toyota s dojezdem 500 km a nabitím za 10 minut

Internetem právě koluje zajímavá zpráva, která může naprosto změnit to, jak mnozí vnímají elektromobily. Připravovaná elektrická Toyota by totiž mohla konečně začít využívat polovodičovou baterii, díky které by se z nabíjení vozu mohla stát záležitost doslova pár minut. Na reálnosti tomu dodává fakt, že japonská automobilka už na této technologii pracuje od roku 2017.

Elektrická Toyota, která změní pravidla hry?

Japonci jsou v mnoha směrech velcí inovátoři a milují technologie. Není tedy divu, že by právě oni mohli přijít se způsobem, jak konečně využít maximální potenciál auta na baterky. Toyota zpátky v roce 2017 potvrdila, že pracuje na tzv. polovodičové baterii (solid-state battery), která řeší problémy konvenční lithium-ion baterie. Zaměřují se zejména na ty nejpodstatnější aspekty, na které lidi slyší – rychlost nabíjení a celkový dojezd.

Související:  Očekávaný Volkswagen ID.6 dorazí na trh koncem roku 2023

Jedno kafe a máte nabito

Nová elektrická Toyota by se mohla světu ukázat jako prototyp už na začátku roku 2021 a ještě v ten samý rok jít do výroby. Reportovaný dojezd 500 kilometrů by byl pro automobilku výhra, ale to není vše. Díky nově použité technologii by se vůz mohl nabít z 0% do plného stavu za pouhých 10 minut. Jen si to představte – zajedete k dobíjecí stanici, dáte kafe a auto bude připraveno na dalších 500 kilometrů cesty. Nezdá se to jako až moc dobrý sen?

Více informací není v současné době k dispozici, a tak nám nezbývá nic jiného, než čekat. Upřímně se na odhalení vozu opravdu těšíme a jsme zvědaví, zda to bude ve výsledku opravdu tak růžové, jak Toyota tvrdí. Situaci budeme nadále sledovat a informovat.