Jeep začal v USA vyrábět Wrangler 4xe Plug-In Hybrid

Malý krok pro člověka, velký krok pro Jeep! Takto by se dala jednou větou shrnout důležitost zprávy, kterou před chvíli potvrdila samotná automobilka. Notoricky známá značka s terénními vozy začala konečně vyrábět jejich Wrangler 4xe Plug-In Hybrid na americké půdě. Zdá se, že peklo zamrzlo.

Wrangler 4xe Plug-In Hybrid je jen první vlaštovka

Produkce vůbec prvního plug-in hybridu Jeepu v USA bude probíhat v Toledu, Ohio. Nejedná se o nějak zvlášť upravenou výrobní linku, vedle elektrifikovaných wranglerů se budou kompletovat i ostatní vozy z fosilní nabídky. Zatímco pro USA je tohle horká novinka, u nás v Evropě se už dva modely prodávají – Compass 4xe a Renegade 4xe. Podle automobilky se jedná o vůbec ty nejpokročilejší Jeepy, které kdy stvořili.

Wrangler na silnici
Wrangler na silnici, zdroj: Jeep USA

První zákaznické vozy by mohly do showroomů dealerů dorazit někdy na začátku roku 2021 a jsme zvědaví, jak velký o ně bude zájem. Když naposled Jeep přišel s modelem Gladiator, tak se několik měsíců prodával nad doporučenou cenu a hlad po vozech byl velký. Upřímně přejeme automobilce hodně úspěchů s prodeji, zvlášť, když mají v plánu do budoucna všechny vozy převést na elektriku.

Malý motor s velkým potenciálem

O dostatečný výkon se postará kombinace motorů o výkonu 375 koní (280 kW) s točivým momentem 637 Nm. Wrangler 4xe Plug-In Hybrid je vybaven pouze 17 kWh baterií, proto nikoho nepřekvapí, že dojezd čistě na elektřinu je velmi nízký. Ten se pohybuje okolo 40 km, ale až praxe ukáže, kolik si Jeep přidal. Celkový kombinovaný dojezd je vypočítán na 644 kilometrů.

Související:  Výroba Audi e-tron GT začíná, objednat půjde na jaře 2021