Lexus elektro SUV se blíží a bude konkurovat Modelu X!

Není tomu tak dávno, co japonská automobilka Lexus oznámila příchod elektrifikovaných vozů. Jako první by mělo přijít Lexus elektro SUV, se kterým mají japonci opravdu velké plány – chtějí totiž konkurovat samotnému Modelu X. Poněkud silné tvrzení, ale proč ne, konkurence je zdravá.

Související:  Tromox vyrábí elektrické motorky, o kterých jste neslyšeli

Lexus elektro SUV s novou technologií

To, že jde o opravdu silné řeči dokazuje taky fakt, že Lexus (stejně jako Toyota) poněkud zaostává s elektrifikací. Nemůžeme se tak dočkat, až na světlo světa přijde konkrétnější zpráva. Zajímavá bude taky technologie, kterou má v plánu automobilka využít. Říkají ji “DIRECT4″a půjde o vlastní systém hnacího ústrojí. To, jakým stylem bude fungovat, si ještě musíme počkat.

Je ironií, jak se karty ve světě elektromobilů pomalu otáčejí. Ještě pár let zpátky se zástupce Lexusu nechal slyšet, že auta na baterky nejsou v žádném případě připravena na uvedení do provozu. Obecně se stavěl k elektrifikaci velmi negativní dojmem. Kde jsou jeho slova teď? V přiloženém videu se můžete podívat na prezentaci nového hnacího ústrojí a na konci čeká teaser na nové SUV.

Náš pohled

Není zatím vůbec jasné, kdy bude příchod novinky do vozového parku Lexusu oficiálně oznámen. Osobně doufáme, že japonci nebudou s představením moc otálet, protože jim pomalu ujíždí vlak. SUV jsou na současném trhu na úplném vrcholu popularity a to se ještě pravděpodobně nějakou dobu nezmění. Byla by škoda nenaskočit do jedoucího vlaku právě teď, byť už jsou karty víceméně rozdány. Na světě neexistuje moc výrobců, kteří by ještě z výrobní linky nevyprodukovali buď crossover nebo SUV. A není se čemu divit, jsou v tom extrémní peníze.

Snad jen ty nejexkluzivnější značky s jasnou historií sportovních aut se brání, ale to je pochopitelné. Umíte si snad představit sportovní SUV od Ferrari nebo snad brutálně výkonný stroj od Bugatti? My tedy moc ne, zvlášť v době, kdy silnice brázdí Lamborghini Urus – což je vlastně jen převlečené Audi.