Mercedes-Benz ukázal prototypy 6 nových elektromobilů

Mercedes-Benz dnes v tiskové zprávě ukázal, že to s elektrifikací myslí opravdu vážně. Odlalil totiž rovnou šest nových elektromobilů, které se postupně začnou vyrábět v různých koutech světa. Jde sice zatím pouze o prototypy, nicméně už i tak mají plán, kdy přesně přijdou na trh a kde budou vyrobeny. A to vše chce německý gigant stihnout do pouhých dvou let. Tak ambiciózní prohlášení tady už dlouho nebylo.

Mercedes-Benz přichází v plné parádě

Člověk by řekl, že Mercedes-Benz bude opatrnější s elektrifikací jeho stávající nabídky. Elektrické SUV EQC netrhá zrovna prodejní rekordy a šance potkat jej na silnici je asi stejně vysoká jakože narazíte na jednorožce. Na druhou stranu možná i proto chce automobilka ukázat, že vážně stojí o vstup do segmentu aut na baterky. A pojali to opravdu ve velkém stylu – zveřejnili totiž fotografie rovnou šesti nových modelů, čímž museli udělat konkurenci nějakou tu vrásku na čele navíc.

SUV EQB, zdroj: Daimler tisková zpráva
SUV EQB, zdroj: Daimler tisková zpráva
Související:  Výroba Audi e-tron GT začíná, objednat půjde na jaře 2021

Pojďme se přehledně podívat na to, co nás v následujících letech od Mercedesu čeká:

  • Výrobní závod Sindelfingen (Německo) – luxusní sedan EQS v první polovině roku 2021
  • Výrobní závod Rastatt (Německo) + Beijing (Čína) – kompaktní SUV EQA v roce 2021
  • Výrobní závod Kecskemét (Maďarsko) + Beijing (Čína) – další kompaktní SUV EQB v roce 2021
  • Výrobní závod Bremen (Německo) + Beijing (Čína) – business sedan EQE v roce 2021
  • Výrobní závod Tuscaloosa (USA) – varianty SUV EQS a EQE v roce 2022

Společně s tiskovou zprávou bylo zveřejněno několik fotek na oficiálním webu. Vozy jsou zatím zahaleny kamufláží, ale i tak můžeme vidět, jak zhruba bude portfolio elektrických aut vypadat. Osobně se na novou éru značky Mercedes-Benz těšíme a doslova se nemůžeme dočkat, až budou vozy připraveny pro testovací jízdy. Mezitím si můžeme zkrátit čekání tím, že budeme lovit současný model EQC na silnicích. Schválně, kdo nějaký potká?