Jaguar Vision Gran Turismo SV: 1877 koní, maximálka 410 km/h

První plně elektrický hypersport z dílny britské automobilky je konečně venku a vypadá úchvatně. Představujeme vám designovou studii Jaguar Vision Gran Turismo SV, která bere dech. Původně čistě digitální vůz byl navržen pro úspěšnou herní sérii Gran Turismo, která je dostupná exkluzivně na herní konzoli PlayStation. Po více než roce usilovných testů herních řidičů si výrobce usmyslel, že jej chce přivést k životu, a tak před námi stojí koncept v celé své kráse.

Jaguar Vision Gran Turismo SV s úžasným výkonem

Spojení herního světa s tím reálným přineslo ovoce. Jaguar provedl detailní analýzu chování vozu za pomoci tisíců hráčů a herních tvůrců, taktéž pobrali zpětnou vazbu z herních diskusí a přišli ještě s vylepšeným konceptem. Byla to dokonalá možnost, jak přezkoumat a znova zvážit každý aspekt vozu, aby dosáhli co možná nejlepšího jízdního požitku a výkonu.

Boční strana Jaguar Vision GT SV
Boční strana Jaguar Vision GT SV, Zdroj: media.jaguar.com

Výsledek stojí opravdu za to, protože specifikace rakety od britů vypadají na papíře až neuvěřitelně. Kombinovaný výkon elektromotorů 1877 koní (1400 kW) s točivým momentem 3360 Nm dokáže vůz vystřelit z 0 na 100 km/h za 1,65 sekundy. Za takovou chvíli snad člověk nedokáže ani zareagovat. Nejvyšší rychlost se zastavila na hranici 410 km/h.

Související:  Mercedes-Benz ukázal prototypy 6 nových elektromobilů

Designováno pro rychlost

Z fotek je jasně patrné, že u konceptu vozu nebyl prostor pro kompromis. Ultimátní vůz vyžaduje i ultimátní přístup, proto všechny designové elementy mají svůj význam v rámci aerodynamiky. Podařilo se jim tak snížit součinitel odporu vzduchu na hodnotu 0.398, což je pro závodní auto skvělý výsledek. Jaguar měří na délku 5540 mm a při rychlosti 321 km/h generuje přítlak až 483 kilogramů. Tohle auto je od hlavy až k patě designováno pro ten nejostřejší druh zábavy na okruhu. A není divu, jak říká technický ředitel Jamal Hameedi, zadání bylo jasné.

Dostali jsme jasné zadání: vezměte vše, co tvoří Jaguar Vision GT Coupé tak skvělé – výkon, jízdní vlastnosti, soundtrack  – a posuňte to na další level.

Skvělý jízdní prožitek si bude moct užít každý, kdo si v roce 2021 pořídí nové vydání hry Gran Turismo. Od neuvěřitelného zrychlení a jízdních vlastností až po unikátní zvuk souhry čtyř elektromotorů, které produkují tak nekřesťanský výkon. Husí kůže zaručena!