Tesla Model S Plaid přišla zničit konkurenci na prach!

Když už si myslíte, že model Performance je ten nejšílenější elektromobil na planetě, tak Elon Musk přijde s další bombou. Představený Tesla Model S Plaid je doslova raketa za čtyřech kolech, která má snad jediný účel – vystřelit Vám svým zrychlením mozek z hlavy. Krom toho ovšem nabízí také vynikající dojezd, díky kterému zahanbí i ty největší konkurenty. Máme tady nového krále aut na baterky, to je jasné.

Tesla Model S Plaid pro ty nejnáročnější

Novinku oznámila americká automobilka na události Battery Day, kde mimo jiné odhalila svůj záměr o prodeji ještě levnějšího vozu než je Model 3. A aby prezentace nabrala obrátky, Elon Musk ukázal horkou novinku z dílenské pece – Tesla Model S Plaid. Brutální sedan je ještě lepší nadstavba prodávané verze Performance zaměřené na ty nejnáročnější.

Tesla Model S Plaid v konfigurátoru
Tesla Model S Plaid v konfigurátoru

Podle dostupných informací tenhle zabiják konkurence dokáže dojet kolem 840 kilometrů, což je v porovnání se současným nejlepším modelem o 200 kilometrů více! Ovšem toto srovnání je v rámci tabulkových čísel, na ty reálná si ještě budeme muset chvíli počkat. Mezi další prodejní taháky lze určitě zařadit maximální rychlost 320 km/h. S takovou maximálkou se už opravdu dokáže rovnat výkonným benzínovým motorům V10 nebo V12.

Zrychlení, dojezd a specifikace

Jak asi tušíte, tak i zrychlení je naprosto dechberoucí. Tesla Model S Plaid dokáže z 0 na 100 km/h vyrazit za méně než 2,1 sekundy. Nemůžeme se dočkat, až bude vůz volně k testování, protože tohle musíme vyzkoušet. Nastává doba, kdy lidé nejezdí za atrakcemi do Disneylandu, ale do showroomu Tesly.

Související:  Tesla Model S je nejlepší elektromobil současnosti

Jako u všech modelů, tak i verze Plaid nabízí pohon všech kol. Co je ovšem novinkou, tak výkon už neobstarávají dva elektromotory, nýbrž rovnou tři. Dva jsou umístěny v přední části vozu, třetí vzadu. Novinku můžeme na českém trhu očekávat do konce roku 2021 s cenovkou od 3 789 900 Kč. Detailní specifikace najdete v tabulce níže. A na konec snad jediná otázka – tak co, kupujete? Konfigurátor už je připraven.

Výkon

1100 koní (820 kW)
Zrychlení 0-100 km/h

2.1 sekundy

Dojezd

840 kilometrů

Délka

4978 mm

Šířka

1963 mm

Výška

1445 mm

Hmotnost

2241 kg