Tesla uzavírá produkci Modelu S a X. Čekají nás změny?

Zahraniční média přišla se zajímavou novinkou. Podle různých řečí okolo americké automobilky to vypadá, že Tesla uzavírá produkci Modelu S a X na celých 18 dní. Důvody nejsou zcela jasné, ale domníváme se, že budou připravovat výrobní linku na aktualizované modely. Musíme se nechat překvapit, zda půjde jen o facelift exteriéru nebo přijdou výraznější změny.

Tesla uzavírá produkci Modelu S a X

Nejspíš nám Elon Musk nadělí zajímavé dárečky. O Štědrém dni se zastaví výrobní linky pro úspěšné modely S a X, a to s nejvyšší pravděpodobností kvůli aktualizaci stávající nabídky Tesly. Oba modely se prodávají bez větších zásadních změn už dlouhé roky, a tak není divu, že chce automobilka své portfolio oživit. U tradičních výrobců vidíme výrazné změny v cyklu čtyř let, Tesla prodává víceméně stejný Model S už 8 let. To je dost dlouhá doba na to, aby Musk přišel s novou verzí. Teď bereme v potaz design, nikoliv technologii. Ta se vyvíjí kontinuálně v přůběhu životnosti vozu.

Související:  Tesla Model S je nejlepší elektromobil současnosti

Změna se netýká výrobní linky Modelu 3 a Y. Ta v současnosti poběží pořád stejným tempem, aby mohla Tesla ukojit hlad na trhu. Zaměstnanci, kteří pracují na Modelu S a X dostávají automaticky placené volno. Mají také možnost přihlášení jako dobrovolníci na výpomoc v továrně, pokud nechtějí být doma.