Podle plánu: Tesla začala vyrábět Model Y v Číně!

Vypadá to, že čím déle je americká automobilka na trhu, tím lepší organizaci firma má. Celé roky jsme mohli sledovat, jak se projekty odkládají, zdržují a podobně. Nicméně se nyní zdá, že tohle chování je minulostí a Tesla začala vyrábět Model Y v Číně dokonce s předstihem! Oficiální vyjádření sice zatím chybí, ale poslední snímky z dronu čínského Youtubera mluví za vše. Firmu Elona Muska čeká boom, čínský boom. Jak to tedy vypadá?

Tesla začala vyrábět Model Y v Číně

Posledních devět měsíců jsme mohli skrze různá videa sledovat, jak Tesla připravuje Gigafactory v Šanghaji na produkci elektrického SUV Modelu Y. Od úplně prvních snímků vykopané hlíny až po továrnu obrovských rozměrů, ze které budou vypadávat desetitisíce nových vozů. Netrpělivé čekání se zdá být ovšem u konce, protože podle posledních zdrojů to vypadá, že první řada aut konečně opouští výrobní haly a míří na velké parkoviště. Tam se budou skladovat pod plachtami a netrpělivě očekávat své nové majitele.

Model Y na parkovišti u továrny
Model Y na parkovišti u továrny, Zdroj: https://youtu.be/1vtHj76lgDc

Prodejní hit na asijském trhu?

Vypadá to, že snad vše hraje Tesle do karet – minulý měsíc dostala oficiální povolení provozu Modelu Y od Ministerstva průmyslu & Informačních technologií. Do toho všeho začíná produkovat první kusy, které dle oficiálních plánů měly spatřit světlo světa až na začátku roku 2021. Doufejme, že automobilce už nic nesebere vítr z plachet a vše povalí tak, jak má. Čínský trh je obrovský a očividně se na nadcházející elektrické SUV velmi těší, protože dle odhadů se bude prodávat až 30 000 kusů měsíčně. Autor špionážních snímků celé video okomentoval takto.

Tento týden jsme mohli vidět 40 kusů Modelu Y pod ochrannou plachtou na parkovišti u továrny. Během sledování se přidaly další čtyři vozy, které čekaly taktéž na zakrytí plachtou.

Související:  Nenápadná Tesla Model 3 Performance je regulérní trhač asfaltu

Pravděpodobně půjdou první kusy zejména lokálním zaměstnancům, což závidíme! Každopádně ostatní zákazníci nemusí zoufat, protože na ně přijde řada velmi brzy (vzhledem k výrobní kapacitě továrny). Ta by měla být obzvlášť velká, protože Model Y doprovází velký rozruch. A není divu, crossover/SUV segment je v Číně teď obrovský. Jsme opravdu zvědaví, jak tahle jízda Tesly na čínské půdě bude pokračovat!