Tromox vyrábí elektrické motorky, o kterých jste neslyšeli

Možná jste ještě nikdy o firmě Tromox a jejich prvním elektrickém modelu Tromox Mino neslyšeli. Přináší zajímavý koncept malých motorek na baterky, se kterými si užijete spoustu zábavy. Společnost v současné době expanduje po celé Evropě a míří i do USA. Něco nám říká, že o nich ještě uslyšíme velké věci!

Tromox Mino je elektrická motorka na baterky

První zmínky o zajímavé myšlence vytvořit motorku na hraní se datují nějaký rok zpátky, kdy společnost veřejně odhalila první testovací kousky na výstavě EICMA Milan 2019. Jejich skromný stánek byl zastrčený v rohové části výstavy, daleko od velkých hráčů, kteří se podobných akcí účastní dlouhé roky.

Elektrická motorka Tromox Mino možná může na první pohled vypadat jako hračka, ale nedejte na první dojem. Tohle malé prdítko je překvapivě schopný stroj, který bere to nejlepší ze skútrů a mopedů. Tuhle směs pak vezmou a vsadí do těla minibike. To zní zajímavě, nemyslíte? U toho historka však nekončí.

Zábava na prvním místě

Jak hlásá jejich tým, tak účelem firmy není vytvořit jen další elektrickou motorku do už tak přesyceného trhu. Je to úplně naopak. Jejich hlavním cílem je vytvořit nástroj, se kterým se zákazníci dokážou vyblbout a pobavit. A to vše ve velikosti, aby se pohodlně vešla i do menší garáže. Čínský startup ve spolupráci s italským designérským studiem zkrátka vytvořili něco, co lidi baví.

Nový model Mino využívá pro tu správnou adrenalinovou jízdu 2,5 kW elektromotor, který je umístěný uprostřed motorky. Na výběr pak máte rovnou ze čtyř verzí baterie – 2.3 kWh, 1.9 kWh, 1.6 kWh a 1.3 kWh. Nejvyšší dojezd avizují nějakých 118 kilometrů při konstantní rychlosti 30 km/h. Opět jde bohužel o čísla teoretická, navíc velká proměnná bude řidičova váha.

Mino motorka - reklamní banner

Cena a dostupné trhy

Jak jsme nakousli na začátku článku, tak Tromox momentálně expanduje do zemí EU. V současnosti mají distribuci například v Německu, Švýcarsku a Belgii. Taky prodávají blíž svému sídlu firmy, zejména Japonsko a Jižní Korea. Cena za novinku není ani tolik přemrštěná – začínají na hranici 26 000 Kč za základní model.

Cena

od 26 000 Kč

Výkon

2,5 kW

Maximální rychlost
60 km/h
Dojezd
118 km
Kapacita baterie
od 1,3 do 2,3 kWh