Očekávaný Volkswagen ID.6 dorazí na trh koncem roku 2023

Elektrický sedan z dílny německé automobilky se pomalu blíží, mohli bychom jej vidět na evropském trhu už koncem roku 2023. Očekávaný Volkswagen ID.6 sice přijde za pár let, ale i tak to vedoucímu vývoje Franku Welschovi nevadilo a rozpovídal se o případných specifikacích. Lidové auto na baterky má potenciál býti prodejním trhákem, to je jasné už teď.

Očekávaný Volkswagen ID.6: rival velkým hráčům

Pod krycím názvem “Aero-B” se skrývá rival, který chce konkurovat BMW i4 a Mercedes-Benz EQE. Futuristický sedan bude mít pravděpodobně velmi podobné rozměry jako současný Passat, akorát interiér se zvětší na úroveň Phaetonu (luxusní verze Passatu ala Bentley). Jako platformu si VW zvolilo jejich vlastní MEB, na které jsou postaveny i modely ID 3 hatchback, ID 4 SUV a ID 5 coupé-SUV.

Očekávaný Volkswagen ID.6 z boku
Volkswagen ID.6 – boční část
Související:  Výroba Audi e-tron GT začíná, objednat půjde na jaře 2021

Nabídne až tři varianty motorizace

Volkswagen ID.6 bude nabízen ve dvou, resp. třech motorových variantách. Ta první je zadokolka pouze s jedním elektromotorem, druhá dostane pohon na všechny čtyři kola a elektromotory dva. Vrcholná verze GTX nabídne ostřejší jízdní požitek a zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy. To je v porovnání se základní jednomotorovou verzí o 3 sekundy rychleji.

Welsch se moc nerozpovídal o baterii, což nás mrzí. Naznačil ovšem, že ta největší bude mít kapacitu 84 kWh s teoretickým dojezdem okolo 700 kilometrů. Počkat si však musíme na ostatní varianty, které budou následovat snad brzy. Zajímavostí je podpora rychlonabíjení a to rychlostí až 200 kW, čímž dobijete přes 200 kilometrů dojezdu za pouhých 10 minut.