Výroba Audi e-tron GT začíná, objednat půjde na jaře 2021

Německá automobilka potvrdila, že výroba Audi e-tron GT právě začala. Nový plně elektrický model bude vyráběn v německém Neckarsulm společně s vlajkovým supersportem Audi R8. Dva naprosto rozdílné světy se tak protnou na jedné výrobní lince.

Výroba Audi e-tron GT začíná

Jde o vůbec první auto na baterky, které se bude vyrábět přímo v Německu. Zbytek elektrického portfolia se zatím vyrábí v Belgii. Audi e-tron GT se tak zařadí na výrobní linku mezi plug-in hybridy A6, A7 a A8 včetně benzínového supersportu R8. Pokud máte v plánu nejrychlejší elektromobil z dílny Audi objednávat, tak si musíte počkat na jaro 2021, kdy se otevře webový konfigurátor.

Audi e-Tron GT v akci

Mainstreamový Taycan?

Zdá se, že e-tron GT bude mimořádně schopné a rychlé auto a to nejen kvůli svému agresivnímu designu či názvu. Velká část platformy je totiž sdílená s novým Porsche Taycan, který momentálně slaví prodejní úspěchy. Pravděpodobně tak půjde o velmi zajímavou alternativu pro zákazníky, kteří raději volí čtyři kruhy a nižší cenu. Myslíme si, že v rámci prodejních čísel by mohl být e-tron GT ještě úspěšnější. Teď nám nezbývá, než čekat na finální produkční verzi a specifikace.